Na drdol z dlouhých vlasů postačí hřeben a gumička – nějaká pevnější. Vlasy si vyčešte, jako když si chcete udělat vysoký culík. Pak vlasy přeložte napůl a začněte je kroutit, až se stočí do sebe. Pak stočené vlasy vezměte a zahněte je ještě kolem dokola, do tvaru drdolu. Poté stačí zagumičkovat.
Na drdol s drátěnkou vám postačí obyčejná drátěnka na nádobí, jedna silná a jedna tenká gumička, pérka a sponky (vlásenky), lak na vlasy a kartáč na vlasy. Vyčešte si vysoký culík a zagumičkujte silnější gumičkou. Nasaďte na culík drátěnku a rozprostřete vlasy po drátěnce, ty upevněte slabou gumičkou. Přebývající vlasy otočte okolo drdolu, připněte sponkou a upevněte k hlavě vlásenkami. Celý účes zafixujte. Vlasy na kovové drátěnce velmi dobře drží.
V naší poradně s názvem POSTUP PŘI POŽITÍ BOBULE MAHONU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dagmar Jezdinská.
Potřebujeme radu, vnučka požila neznámé množství bobulí mahonu.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Není třeba se příliš obávat. Plody Mahónie cesmínolisté sice jsou ve větším množství jedovaté, ale až při počtu více jak 20 bobulí. Ovšem sníst takové množství letních bobulí z Mahónie není jednoduché, protože jsou velmi nechutné. Snesitelnou chuť získávají až po prvním přemrznutí, kdy rovněž ztrácí i svou jedovatost. V případě požití více než 20 bobulí Mahónie cesmínolisté se podává medicinální (živočišné) uhlí v jednorázovém množství 1 gram.
V naší poradně s názvem NA CO JE DOBRÁ KYSELINA HYALURONOVÁ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sisi.
urolog nám nabídl injece (10x) kyseliny hyaluronové do močového měchýře proti infekci e-colli, je to standartní postup?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Kyselina hyaluronová aplikovaná injekčně do močového měchýře (Intravezikální léčba) pomáhá zmírňovat bolesti močového měchýře a příznaků střádání intersticiální cystitidy/syndromu bolesti močového měchýře. Můžete plně důvěřovat svému lékaři.
V naší poradně s názvem CO JE KOLAUDACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vladimír Zasadil.
Je možné nebytový prostor v bytovém domě z roku 1985 dodatečně zkolaudovat na byt? Co je k tomu potřeba a jaký by byl postup?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milda.
Potřebujete k tomu projektanta, který vyhotoví dokumentaci a tu pak s návrhem na kolaudaci doručíte na příslušný Stavební úřad nebo odbor. Můžete také využít znalostí advokátních kanceláří, které se zabývají nemovitostmi a tamní profesionálové vyřídí vše za vás.
Nejdříve si udělejte klasický culík, který vyčešte úplně nahoru, okolo gumičky culíku omotejte vlasy a sepněte je sponkami nebo dejte další gumičku. Vypadá to sice složitě, ale je to úplně snadný a taky rychlý postup. Pro přípravu vám stačí jen dvě gumičky a sponka.
V naší poradně s názvem ZANET NA RTU OTOK RTU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Leona Gluchova.
Dobry den,syn minuly tyden byl nemocny,vysoke teploty,mel streptokoka,dostal antibiotika Azitromicin Sandoz 500mg,je to antibiotika na 3dny,snedl dva prasky po 24hodinach jak urcil lekar a na treti den citil ze ho boli horni ret,byl to patek a pres vikend se to zhorsovalo az mu natekl horni ret a boli ho.Byl u lekare ale nic moc mu neporadili ani nedali,ze ma jeste zkusit zubare,muzete mi prosim poradit jsem uz zneho zoufala,nemuze spat jak ho to boli.dekuji za odpoved Leona
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Otok rtu může být reakce na Azitromicin. Zkuste přikládat ledové obklady. Zůstaňte v péči lékaře a konzultujte s ním další postup.
Na drdol stylu donut potřebujete sadu pro tento typ drdolu, která obsahuje: 1x tlustý měkký šedý kruh, přes který přetáhnete vlasy, 5x sponky, 5x tenké černé gumičky do vlasů. Sada stojí 175 Kč a má záruku 2 roky. Nejprve si vlasy důkladně, pečlivě rozčešte. Vlasy vyčešte do vysoko posazeného culíku a zagumičkujte. Vycpávkou provlékněte culík. Vlasy rozprostřete okolo vycpávky. Postupně strkejte vlasy pod vycpávku a připevňujte je sponkami. Výsledný drdol přelakujte lakem na vlasy.
V naší poradně s názvem PAMPELIŠKA -KOŘEN A WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Fialová.
Je možné pít čaj z kořene pampelišky v kombinaci pouze1,5g /den Warfarinu? Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Zatím není dostatek výzkumů, které by se zabývaly vlivem kořene smetánky lékařské na Warfarin. Zkuste se dohodnout se svým lékařem, který vám předepisuje Warfarin, že chcete začít pít čaj z kořene pampelišky. Lékař by vám měl v prvních dnech po začátku pití tohoto čaje změřit srážlivost krve. Podle výsledku vám pak doporučí další postup, jestli v pití pokračovat, či nikoliv. V případě Warfarinu není jiný postup, jak si ověřit škodlivost nebo prospěšnost kořene pampelišky, než kontrolou srážlivosti.
Návodů na jednoduchý drdol je celá řada, zde je návod na jednoduchý a slavnostní drdol pomocí podložky.
Postup
Vlasy sčešte do culíku a přidržte rukou.
Následně je všechny provlečte podložkou.
Poté vlasy přehoďte přes podložku, rovnoměrně je na ní rozprostřete a takto vzniklý drdol přidržte opět rukou.
V dalším kroku drdol důkladně zafixujte pomocí gumičky.
Vlasy, které z drdolu vyčuhují, obtočte dokola a nenápadně uchyťte sponkami v barvě vlasů pod drdol.
Další možností je vytvořit si drdol zvaný obří vlna:
K vytvoření účesu potřebujete zpevňující styling, nejlépe podložku na vlasy sloužící také pro drdoly, a žehličku na vlasy.
Vlasy nejdříve vyrovnejte.
Na temeno hlavy upevněte podložku a přes ní veďte vlasy, které pod ní na opačné straně zahněte a pevně uchyťte vlásenkami.
Jeden velký pramen nechte volný a natočte jej žehličkou na vlasy nebo kulmou do podoby velké vlny, kterou na konci opět neviditelně upevněte vlásenkou.
V naší poradně s názvem KONZISTENCE PŘÍPRAVKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Helena.
I když jsem postupovala dle návodu, finální výrobek byl drolivý, díky této konzistenci
nebylo možné jej nanášet, drobivá hmota nepřilnula k pokožce. Máte někdo obdobné zkušenosti, případně můžete poradit co s tím? Nebylo by možné kávovou kaši zamíchat např. do krému nebo tělového mléka?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Musíte to udržovat stále teplé než to nanesete na tělo. V článku jsme trochu pozměnili postup, aby bylo možné lépe pochopit způsob správné přípravy.
Na drdol s vycpávkou potřebujete podložku, pinetky a sponky, či cokoliv na zpevnění, hřeben, gumičku, je jedno jakou barvu, nebude vidět, a konečně lak na vlasy pro lepší výdrž a efekt. Nejprve si vlasy důkladně, pečlivě rozčešeme. Je velice důležité, aby vlasy byly pořádně rozčesané, jinak by ničily výsledný efekt drdolu. Vlasy vyčešeme do vysoko posazeného culíku a zagumičkujeme. Podložkou provlíkneme culík. Vlasy rozprostřeme okolo vycpávky. Postupně budeme strkat vlasy pod podložku a připevňovat sponkami. Výsledný drdol přelakujeme lakem na vlasy a máme hotovo.
V příběhu JAK OLOUPAT DÝŇOVÉ SEMENO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jiří.
Dobrý den,
hledám postup,způsob jak oloupat semena dýně ne jak je pražit..
děkuji
Jiří
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana.
Dobrý den,
U nás doma se dýňová semínka sušila v troubě a suchá se pomocí zubů vylupovala. Upražená semínka musela být růžová. Pražila se pomalu na sucho. Později jsme semínka vylupovala těmito způsoby jak suchá, tak čerstvá (u čerstvých je to větší problém):
1. Přejeďte nehtem středem boční rýhy jádra co nejdále a poté tlakem palce a prsteníčku rozlomte v rýze.
2. Tlakem postupně ulomte u zobáčku obě vyvýšené strany. Zobáček by měl směřovat k vám. Poté jádro vyjměte, příp. nutno ještě trochu někde odlomit kousek slupky.
3. Tlakem na boční hrany pomocí prstů ve špičce semena se vám slupka rozevře a tu ještě trochu odlomte a máte jádro venku.
4. Jádro se slupkou vložit do úst, slupku okousejte, jádro snězte a slupku vyplivněte.
Je jen na Vás jaký postup si vyberete :)
Z ponožky vykouzlíte pomůcku na romantický drdůlek. Potřebujete 1 vyšší froté ponožku. U ponožky ustřihnete špičku, zhruba 1/3. Takto připravenou ponožku srolujete do kroužku. Tento kroužek použijete jako podložku pro drdol. Na culík natáhnete kroužek z ponožky, rozprostřete vlasy po ponožce a upevníte je slabou gumičkou. Přebývající vlasy otočte okolo drdolu, připněte sponkou a upevněte k hlavě vlásenkami. Celý účes zafixujte. Vlasy na kovové drátěnce velmi dobře drží.
V naší poradně s názvem UŽIVÁNÍ LÉKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Allan Mac.links.
Dobrý den mám prosím dotaz, je nějaký postup při užívání většího počtu léku. Nebo mohu polknout vše najednou.Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
V mnoha případech bude možné spolknout všechny léky najednou, ale jsou případy, kdy může docházet k interakci a bude třeba vytvořit pauzu několika hodin mezi jednotlivými polknutími. Bývá to často například u léků snižujících kyselost žaludku. Pokud si nejste jist, v jakém sledu máte užívat předepsanou léčbu, tak určitě navštivte svého praktického lékaře a domluvte si s ním pro vás srozumitelný plán denního užívání všech léků, které máte brát. Tím rovněž uděláte inventuru v tom co všechno užíváte a budete si pak moci být jist, že děláte to nejlepší pro udržení svého zdraví.
Levou rukou uchopte vlasy těsně nad krkem (nesvazujte je gumičkou). Pravou rukou chyťte culík a točte jím směrem doprava. Pusťte culík levou rukou a dotočte ho tak, aby vlasy přilehly k hlavě. Upevněte drdol pinetkami – horizontálně je vsaďte přímo do záhybu. Dělejte to směrem odspodu nahoru a mezi pinetkami nechte asi centimetrovou vzdálenost. Konec culíku schovejte (zatočte) pod vlnu, která se vám na temeni hlavy točením vlasů vytvořila, a upevněte ho pinetkou. Nakonec celý účes nalakujte. Pokud ho chcete hodně uhlazený, použijte silně tužící lak. Můžete však zvolit i variantu s volnými pramínky vlasů.
Na drdol s podložkou budete potřebovat podložku do drdolu, která stojí cca 50 Kč, dále minimálně 2 vlásenky, 2 průhledné silikonové gumičky, 2 klasické gumičky. Nejprve vlasy stáhneme do pevného culíku. Poté podložku provlečeme ohonem, který nám vznikl. Vlasy rozprostřeme po obvodu podložky a pevně držíme do dalšího kroku. Navlečeme gumičku. Z drdolu zbyl pramen vlasů, který je nutno zamaskovat. Rozdělíme ho napůl a dva nově vzniklé prameny zkřížíme, pokud bude potřeba, zkřížíme znovu. Pokud máte dlouhé vlasy a prameny zkrátka nejdou skrýt jako u krátkých, můžete z těchto pramenů vytvořit copánky, které udělají aspoň ozdobu. Nakonec copánky či obyčejné prameny sepneme vlásenkami k podložce.
Tento účes vytvoříte během několik málo minut. Postačí vám k němu zázračná věcička zvaná donut a pár pinetek. Donut koupíte skoro v každé drogerii cca za 50 Kč. V případě, že donut nemáte po ruce, dá se použít obyčejná silonová drátěnka, v případě nejvyšší nouze srolovaná ponožka s ustřiženou špičkou. Tento účes lze tvořit na kterémkoli místě hlavy, počínaje zátylkem a konče temenem.
Postup:
Vytvořte si klasický culík. Nezapomeňte na to, že výška culíku bude i finální výškou drdolu. Pokud chcete tedy vysoký drdol, musíte si vyrobit i vysoký culík.
Vlasy provlékněte otvorem v donutu.
Rozprostřete vlasy rovnoměrně kolem donutu. Vlasy by měly být na dotek uhlazené a neměla by být vidět žádná část pomůcky.
Jednou rukou si přidržte donut na místě, druhou opatrně obtočte vlasy kolem něj.
Pomocí gumičky upevněte vlasy tak, aby nikde nevylézaly a celý účes pořádně držel na místě.
Nyní můžete vlasy přestříknout lakem a dozdobit ozdobami.
Na tento typ drdolu použijte vycpávku s hřebínkem v barvě vlasů.
Postup:
Vlasy vyčešte vysoko do culíku a zagumičkujte.
Vzniklý pramen vlasů přehoďte dopředu a pod gumičku culíku připevněte vycpávku.
Poté vlasy přehoďte zpět přes vycpávku, kterou jimi pokryjete.
Přečnívající vlasy obkružte okolo vzniklého drdolu a připevněte pinetkami.
Takto můžete vytvořit i polodrdol, kdy část vlasů vyčešete, podložíte vycpávkou a překryjete. Prameny vlasů upravíte pomocí pinetek. Zde můžete vidět, jak vypadá polodrdol s pomocí vycpávky: https://www.svetove-zbozi.cz/temenni-vycpavka-drdol-patka/
Potřebuje k tomu gumičku, lak, tupírovací hřeben a dostatek sponek. Základem tohoto účesu jsou vlnité vlasy, se kterými se lépe tvoří objem drdolu. Takže pokud máte úplně rovné vlasy, je vhodnější je předtím trošku natočit pomocí žehličky. Z takto upravených vlasů udělejte culík ve výšce, kde chcete drdol mít. Pokud máte opravdu krátký sestřih, tak z culíku vypadnou kratší vlasy. Ty po vrstvách připněte směrem nahoru k culíku a zalakujte. Když chcete, aby sponky dobře držely, vždy je připínejte do kříže. Poté culík prolakujte, aby vlasy byly hrubší a lépe se s nimi pracovalo. Vezměte hřeben a natupírujte vzniklý culík tak, aby z něj vznikla objemná koule. Vlasy pak pomocí hřebenu uhlaďte z vrchní strany směrem dolů. Poté konečky vlasů lehce podčísněte do tvaru drdolu a začněte je přichytávat pomocí pérek (sponek, pinetek). Je lepší používat pérka, která nejsou úplně pevná, aby se nezničil tvar drdolu a aby zůstal co nejvíce nafouklý. Vůbec nevadí, když některé prameny budou trochu trčet, drdol bude aspoň uvolněnější. Na závěr uhlaďte pomocí laku a hřebenu trčící vlásky okolo hlavy a drdol zalakujte, ať co nejvíce vydrží. Takovým způsobem se ani v případě kratších vlasů nemusíte vzdát svého oblíbeného drdolu.
Pokud máte vlasy opravdu velmi krátké, tak můžete použít příčesek z umělých nebo pravých vlasů.
Zatím není dostatek výzkumů, které by se zabývaly vlivem kořene smetánky lékařské na Warfarin. Zkuste se dohodnout se svým lékařem, který vám předepisuje Warfarin, že chcete začít pít čaj z kořene pampelišky. Lékař by vám měl v prvních dnech po začátku pití tohoto čaje změřit srážlivost krve. Podle výsledku vám pak doporučí další postup, jestli v pití pokračovat, či nikoliv. V případě Warfarinu není jiný postup, jak si ověřit škodlivost nebo prospěšnost kořene pampelišky, než kontrolou srážlivosti.
Normálně zajděte na kožní. Tam vám bolestivý útvar vyšetří a poví vám postup k odstranění. Když to překáží a bolí, tak vám odstranění uhradí vaše zdravotní pojišťovna.
Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a spolu se 3 šálky vody uvařte jako čaj. Toto píšete. Otázka zní - jestliže teplota zahřátí medu, aby neztratil své vlastnosti je 40-45 stupňů - vysvětlete postup výroby čaje.
děkuji
To, co popisujete, mohou být příznaky ucpání krkavic. Blíže vám k tomu řekne váš praktický lékař, který vás pošle na vyšetření průchodnosti těchto tepen a na základě výsledků určí další postup.
Pomoc hledejte na gastroenterologii. Přeci jen ORL lékař má jinou specializaci, než je léčba překyseleného žaludku. Omeprazol dál užívejte, protože vám uleví od nepříjemných potíží. Další postup vám poví lékař gastroenterolog.